İçeriğinde şeker ve laktozit madde içermeyen bu mucizevi İsveç şurubu gargara olarak ya da sıvı olarak tüketilebilmektedir. Alkolde bekletilerek fermente edilen bu ürün şifa kaynağı olarakta bilinmektedir. Türkiye ‘de de son dönemlerde yaygın olarak bilinen maurers içerikli gıda takviyesi ürünlerine ek olarak İsveç şurubunu da deneyebilirsiniz. Bu ürünü bağırsak rahatsızlıklarında, egzama, mantar, varis gibi fiziksel rahatsızlıklarda, sinizüt, faranjit rahatsızlıklarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu şurubun içerisinde yaklaşık 45 farklı yararlı bitki bulunmaktadır. Hepsi olması da belirli başlılarını sizlerle paylaşmak isteriz.

Maurers içerikli İsveç şurubunun bileşenlerini inceleyecek olursak;

Kudret Helvası, Melek Otu Kökü, Karanfil Yoncası, Defne Meyvesi, Yeni Bahar, Turunç Kabuğu, Limon Kabuğu, Biberiye Yaprağı, Mercan Köşk Otu, Yıldız Anasonu Meyvesi, Kimyon, Zencefil, Kişniş

Kudret Helvası

Bir çok besinin birleşmesi ile elde edilen şifalı karışımdır.

Melek Otu Kökü

Tüketildiği zaman idrar ve boşaltım sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olan maydonozgiller familyasından bir bitkidir.

Defne Meyvesi

Defne ağacından üreyen aroma terapi özelliğine sahip bir meyve türüdür.

Mercan Köşkü Otu

Vitamin ve mineral bakımından çok zengin olan bu ot kışa dayanıksız olduğu için Akdeniz Bölgesi’nde yetişir. Kas ağrısına ve soğuk algınlığına birebir gerlmektedir.

Yıldız Anasonu Meyvesi

Biçimi yıldıza tadı ise anasona benzeyen ve Güney Batı Çin’de yetişen bir bitkidir.

Maurers İsveç Şurubu Nasıl Kullanılır?

Tamamen bitkisel ürünlerden üretilmiş maurers içerikli bu şurubu günde iki kez olmak üzere sabah ve akşam tüketebilirsiniz. Aç karnına tüketebileceğiniz gibi yemeklerden 2 saat sonra da tüketebileceğiniz Maurers İsveç Şurubu’nu 1 bardak oda ısısında ki suya ya da bitki çayınıza 1 çorba kaşığı ekleyip homojen bir şekilde karıştırarak tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Süt ile tüketilmesi kesinlikle önerilmez.

Sivilce, akne, cilt lekesi vücut morluklarına da iyi gelen bu karışımı bu alanlarda kullanmak isterseniz su ya da farklı bir şey ile seyreltmeden pamuğa bir kaç damla döküm ilgili bölgenin üzerine hafif dokunuşlarla gezdirebilirsiniz. Bu şekilde harici kullanım özelliği de olan içeriği seçkin aktarlarda ve internet üzerinde online satıştan temin edebilirsiniz.