Maurers zayıflama hapıyla, sağlıklı yollarla kilo vermek bağışıklık sistemi korunması açısından dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Birçok insan sağlıksız gıdalarla, yanlış beslenmeyle, hareketsizliğe bağlı nedenlerle veya sağlık sorunları nedeniyle aldığı kilolardan muzdariptir. Uzun vadede alınan kiloların kısa sürede verilmeye çalışılması da vücudun direncini kıracak, bağışıklık sistemini çökertecek yanlış davranışlarda bulunmaya sebep olabilmektedir.

Kilo vermek adına bağışıklık sisteminin sekteye uğratılması, ilk olarak insülin direnci oluşmasına, tiroid sorunlarına, mide ile bağırsak sorunlarının oluşmasına, gıdalara karşı duyarlı hale gelmeye ve daha çok kilo almaya varan olumsuz sonuçlara neden olur. Kilo vermek isterken hem kilo almak hem de bunu sağlığın daha fazla bozulmasına neden olmak kişi için oldukça kötü bir travmadır.

Bağışıklık Sistemini Koruyarak Kilo Vermek

Vücudumuzun ihtiyacı olan temel besinlerin, vitamin ve minerallerin eksik alımı vücudun ters tepkiler vermesine yol açar. Zayıflamak için uğraşan kişilerin şok diyetlere başladıktan sonra kilo vermek yerine daha fazla kilo almaya başladıklarını görmeleri de bu yüzdendir. Maurers ile kilo vermek bağışıklık sistemi sağlığını koruyarak gerçekleşecektir ve ancak o zaman etkili sonuçlar doğuracaktır. Bağışıklık sistemini koruyarak kilo vermeye yardımcı olacak adımlara örnek olarak sıralayacağımız davranışları düzenli olarak uygulamak ve egzersizleri ihmal etmemek hem sağlığını korumanızı hem de kilo vermenizi sağlayacaktır.

  1. Kahvaltıyı İhmal Etmemek: Kahvaltı öğünü yumurtanın, peynirin, domatesin tüketildiği, protein alımını sağladığımız en önemli öğündür. İhmal etmek vücudun proteinden eksik kalmasına, hayati döngüsünün sekteye uğramasına sebep olur.
  2. Ara Öğün Yapmak ve Kuruyemiş Tüketmek: Protein/karbonhidrat dengesi metabolizmanın sağlıklı işlemesi için dikkate alınması gereken bir konudur. Yağlı ve şekerli ürünlerden uzak durarak ceviz, fındık, badem, fıstık gibi kuruyemişlerden sağlıklı yağlar ve karbonhidrat ihtiyacı karşılanmalıdır.
  3. Yeteri Kadar Su İçmek: Kilo vermek bağışıklık sistemi korundukça sağlıklı olacaktır. Bağışıklık sistemini ayakta tutan, vücudu zararlı atıklardan temizleyen gıda ise sudur. Böbreklerin çalışmasını sağlamak, bağırsakların emilim yapabilmesi için yeterli seviyede ılık su içilmelidir.
  4. Hamur işlerine Yönelmemek: Gün içinde fazla tüketimi yapılan paketli ürünler, kekler, hamur işi gıdalar, tek seferde ve sağlıksız ölçülerde karbonhidrat alımına neden olur ve vücut dengeyi kurmakta zorlanır.
  5. C Vitamini İhmal Etmemek: C vitamini depolaması yapılamadığı için vücudun günlük olarak az veya çok fark etmeksizin C vitamini içeren ürünlerle beslenmesi gerekir.